Українська література 5 клас: Плани-конспекти уроків - Паращич В. В 2009
Тематичне оцінювання
Всі публікації щодо:
Методика викладання літератури
Тема. Тематичне оцінювання.
Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати образне і логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, вміння порівнювати явища й образи, аргументовано висловлювати свою думку щодо прочитаного; виховувати кращі людські якості, прагнення до добра й краси, гармонійних взаємин із природою.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Обладнання: тестові завдання.
Теорія літератури: оповідання, герой художнього твору, порівняння, тема, головна думка, пейзаж, портрет, описи різних видів.
ХІД УРОКУ
I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Повідомлення теми й мети уроку.
II. ІНСТРУКТАЖ ДО ПРОВЕДЕННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
III. виконання тестових завдань
І варіант
I — ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Лось із однойменного оповідання Є. Гуцала загинув через:
а) заїжджого мисливця-браконьєра;
б) рідного дядька дітей — рятівників лося;
в) електричний струм високовольтної лінії.
2. Продовжте речення:
Грудочка землі в однойменному вірші В. Симоненка — це…
3. З’ясуйте, з якого твору цей опис. Назвіть його вид і найяскравіший художній засіб.
Блищить луг міріадами росяних крапель. Прямо подивишся — блакитним сяє, відхилишся — голубим світиться, присядеш — рожевим заблищить. Павутина мереживом висить на кущах.
ІІІ рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Порівняйте образи Степанка з оповідання Л. Смілянського «Лідер», Ігорка з оповідання А. Давидова «Рятували Конотоп», хлопчиків-підберезників з оповідання Є. Гуцала «Лось» та двох хлопчиків з однойменного вірша В. Бровченка.
2. Чого, на вашу думку, можна повчитися людям у качки Кривенької з оповідання В. Близнеця.
ІV рівень
(Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.)
Напишіть твір-мініатюру «Добро і зло в оповіданнях Є. Гуцала, В. Близнеця, А. Давидова».
II варіант
І — ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Діти з оповідання Є. Гуцала «Лось» врятували красеня-звіра:
а) прорубавши в кризі доріжку;
б) витягнувши його за роги;
в) прив’язавши його до своєї коняки.
2. Допишіть речення.
Відомий український поет Д. Павличко визначає у своєму вірші як одну з найбільших цінностей у людському житті — …
3. З’ясуйте, з якого твору цей опис. Назвіть його найяскравіший художній засіб.
Кругленький, як підпалок, з підпалкуватим, добре випеченим обличчям, в розтоптаних, з довгими халявами, чоботях, в яких тонув мало не по пояс, дядько зупинився поряд із дітьми.
III рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
1. Порівняйте образи дідуся з оповідання А. Давидова «Рятували Конотоп», бабусі Гані з оповідання В. Близнеця «Кривенька», батька й матері Степанка з оповідання Л. Смілянського «Лідер», дядька Шпичака з оповідання Є. Гуцала «Лось».
2. Чого, на вашу думку, можна навчитися людям у голуба Лідера, героя однойменного оповідання Л. Смілянського.
IV рівень
(Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.)
Напишіть твір-мініатюру «Які ідеї щодо вирішення екологічних проблем рідного краю підказали мені твори українських письменників».
IV. ПІДСУМОК