Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Теорія літератури
Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік
Гумористичне і сатиричне зображення. Жанрова різноманітність гумористичних творів (анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки та ін.). Велика роль гумору в житті українців
Мета: розкрити значення гумору для українського народу; навчити визначати відмінності гумористичного та сатиричного зображення; дати поняття жанрів гумористичних творів; сформувати вміння конструювати тексти та створювати словесні й художні образи; розвивати творчу уяву; виховувати повагу до надбань рідного народу; формувати активну життєву позицію.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форма проведення уроку: урок — творча лабораторія.
Засоби навчання: уривок мультфільму «Як козаки у футбол грали». (режисер — В. Дахно); схема «Жанри гумору». (її зміст — у конспекті уроку); фотографія із зображенням веселки; твори Є. Дударя, В. Насипаного, П. Глазового; дидактичний матеріал; мультимедійні засоби.
Епіграф до уроку:
… Бог дає багатство й достатки, дозволяє їх споживати,
брати з них свою частку та при своїй праці веселитися, — і це дар Божий.
Біблія (Проповідник 5:18)
Перебіг уроку
І. Організаційний етап.
II. Актуалізація і корекція опорних знань.
Бесіда за питаннями.
— Коли люди сміються?
— З яких кумедних випадків ви сміялись?
— Яким буває сміх?
III. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Перегляд уривка мультфільму «Як козаки у футбол грали».
Слово вчителя.
Сміх — найкращі ліки. А добрий гумор завжди в пригоді. Саме він допомагав жити і виживати людям у складних ситуаціях. Є чимало свідчень істориків, давніх документів, де згадується, що наші предки відзначалися працьовитістю, щирістю і веселою вдачею. Навіть у часи важких лихоліть українці знаходили сили сміятися із себе і ворогів. У нашому гуморі — життєва сила і мудрість народу.
Людина, здатна веселитися та усміхатися, завжди має щире серце і сильний дух. Козаки, повстанці, поети, вчені, митці, політики та прості трударі шанували веселе слово і добрий гумор. Ті, що дарують усміх, завжди в пошані, ореолі народної любові. Тому роль гумору в житті українців дуже велика і важлива. Веселе, гостре слово завжди допоможе боротися, вірити, творити і будувати свою вільну Україну.
IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу, осмислення зв’язків і залежностей між елементами вивченого матеріалу.
Опрацювання текстів гумористичного й сатиричного характеру, визначення відмінних ознак.
Текст 1
Дитина хоче «тям».
(уривок)
Вона й воно з’явилися в пасажирському залі… Сіли.
Воно показало пухкеньким кривеньким пальчиком на протилежну лавочку й вимогливо заволало:
— Тям! Тям!
Пасажири, що сиділи на протилежній лавочці, переглянулись.
— Дитина хоче «тям». — пояснила мати й понесла своє чадо прямо на пасажирку, на яку воно показувало.
Пасажирка звільнила місце, пересіла на іншу лавочку.
Воно тицьнуло пальчиком на лавочку збоку. І ще вимогливіше сказало:
— Тям-м-м!.. (Євген Дудар)
Текст 2
Ким стати?
Ошелешив батька син, каже нині: — Тату,
Знаєш, я уже не хочу Шварцнегером стати.
І Кличком не хочу бути, й навіть Джекі Чаном,
В космонавти теж не візьмуть, бо я їм погано.
У валютники пішов би, долари міняти,
Чи інспектором Петренком — машини спиняти.
А в начальники не хочу, то нервові люди,
Та й крутого бізнесмена із мене не буде.
Я вже цілий місяць думав, ким же мені стати,
І тепер таки надумав: піду в депутати.
То робота не марудна, і платня нівроку —
Відзначатися щоранку й пантрувати кнопку.
Віктор Насипаний
Робота зі схемою «Жанри гумору».
Літературознавчий практикум (основні поняття учні записують у зошити).
Усмішка — різновид фейлетону та гуморески, який увів в українську літературу Остап Вишня.
Анекдот — коротке усне гумористичне або сатиричне оповідання про якусь подію, випадок.
Співомовка — короткий гумористичний твір, побудований на певному народному анекдоті, приказці чи казковому мотиві, у якому описано комічний випадок.
Гумореска — невеликий віршований, прозовий чи драматичний твір з комічним сюжетом.
Байка — невеликий алегоричний твір повчального змісту.
Фізкультхвилинка.
V. Узагальнення і систематизація знань.
Конструювання текстів.
Робота в групах.
Група І
— За допомогою поданих фразеологізмів складіть гумореску на тему «Школа».
✵ Пекти раків; |
✵ білий як стіна; |
✵ роззявив рота; |
✵ точити ляси; |
✵ скалить зуби; |
✵ рахувати ворон; |
✵ вітер у голові; |
✵ стоїть, як пеньок; |
✵ золоті верби ростуть; |
✵ байки розказувати; |
✵ ні пари з уст; |
✵ локшина на вуха; |
✵ як на долоні; |
✵ очі на лобі; |
✵ урвати терпець; |
✵ тягнути кота за хвіст; |
✵ водити за ніс; ✵ лити воду; |
✵ як курка лапою. |
Група II
За допомогою поданих фразеологізмів складіть гумореску на тему «Спорт».
✵ Ні те ні се; |
✵ дати драла; |
✵ молоко на губах; |
✵ заварити кашу; |
✵ до сьомого поту; |
✵ дерти кирпу; |
✵ водити за ніс; |
✵ руки в ноги; |
✵ як кіт наплакав; |
✵ обливатися потом; |
✵ ахіллесова п’ята; |
✵ знайти крайнього;; |
✵ на голові ходити; |
✵ як вітром здуло; |
✵ чесати язиком; |
✵ скреготати зубами; |
✵ стоїть, як вкопаний; |
✵ ловити гав. |
Група III
— За допомогою поданих фразеологізмів складіть гумореску на тему «Випадок».
✵ Глянув вовком; |
✵ як на голках; |
✵ ховає очі; |
✵ як у себе вдома; |
✵ ні риба ні м’ясо; |
✵ мотати на вус; |
✵ як сніг на голову; |
✵ як на долоні; |
✵ сала за шкуру; |
✵ як дві краплі; |
✵ старий лис; |
✵ біла ворона; |
✵ впертий, як віслюк; |
✵ задерти носа; |
✵ простий, як двері; |
✵ напускати туману; |
✵ робити з мухи слона; |
✵ бити байдики; |
✵ як гриби після дощу; |
✵ накивати п’ятами. |
Творча робота «Юні художники».
Створення малярських міні-проектів до гуморески П. Глазового «Кухлик».
Матеріал для вчителя.
Кухлик
Дід приїхав із села,
Ходить по столиці.
Має гроші — не мина
Жодної крамниці.
Попросив він:
— Покажіть кухлик,
Той, що з краю.
Продавщиця:
— Шо? Чєво? Я нє понімаю.
— Кухлик, люба, покажіть,
Той, що збоку смужка.
— Да какой же кухлік здесь,
Єслі ето кружка!
Дід у руки кухлик взяв
І насупив брови.
— На Вкраїні живете
Й не знаєте мови…
Продавщиця теж була
Гостра та бідова.
— У меня єсть свой язик.
Ні к чему мнє мова.
І сказав їй мудрий дід:
— Цим пишатися не слід,
Бо якраз така біда в моєї корови:
Має, бідна, язика
І не знає мови.
VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
Психологічний тест.
Учитель демонструє фото із зображенням веселки. Учні по черзі називають один з кольорів і пояснюють, що він означає.
Червоний — воля до перемоги, лідерство, наполегливість.
Жовтий — розум, здатність швидко вирішувати, упевненість у собі.
Зелений — спокій, велика працездатність, привітність.
Синій — наполегливість, самовідданість, наявність власного погляду на різні питання.
Оранжевий — прагнення до самоствердження, позитивність.
Фіолетовий — підвищена самооцінка, ідеалізм, відповідальність.
— Якого кольору, на вашу думку, був наш урок сьогодні?
Вправа «Заверши речення».
— Для мене гумор…
— Щоб бути успішним, потрібно…
— Моє побажання однокласникам…
VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Опрацювати теоретичний матеріал підручника.
— Закінчити роботу над творчими проектами.
— Випереджувальне завдання: учні-біографи готують усне повідомлення «Знайомство зблизька». про життєвий шлях Л. Глібова; учні-літературознавці — повідомлення «Байка як літературний жанр». (орієнтовний матеріал — у конспекті наступного уроку).