Всі публікації щодо:
Теорія літератури
Пісні

Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік

Аналіз письмової роботи. Література рідного краю № 1. Календарно-обрядові пісні рідного краю

Мета: розвивати навички виразного читання творів, коментування їхнього змісту, виділення та пояснення художніх засобів, що в них ужиті; формувати креативні компетентності, розвивати навички самостійного читання, пошуку інформації, акторські здібності, культуру зв’язного та діалогічного мовлення, формувати навички роботи в групах, уміння висловлювати й аргументувати свою думку, публічно захищаючи власний творчий проект; виховувати повагу до прадавніх вірувань наших предків, доброту, щирість, бажання дарувати радість іншим; прищеплювати гордість за свій талановитий народ, власні досягнення.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форма проведення уроку: захист учнівських проектів.

Засоби навчання: аудіозаписи народних пісень, ілюстрації до календарно-обрядових пісень зимового циклу, декорації до інсценівки обряду щедрування, мультимедійні засоби.

Випереджувальне завдання: учнів класу об’єднали у групи і дали завдання підготувати проекти: група 1 (журналісти) — узяти інтерв’ю у бабусь та дідусів про календарно-обрядові пісні, які найчастіше виконують у їхніх родинах; група 2 (дослідники) — вивчити питання «Чому пісень різдвяного циклу збереглося найбільше?»; група 3 (сценаристи) — зібрати матеріал, необхідний для сценарію (колядки, щедрівки, віншування, відомості про обряд водіння Кози тощо); група 4 (етнографи) — записати тексти пісень різдвяного циклу, які співають у їхніх родинах; група 5 (статистики) — зафіксувати інформацію про те, яких календарно-обрядових пісень збереглося найбільше до нашого часу.

Перебіг уроку

І. Організаційний етап.

Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.II. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.III. Осмислення змісту й послідовності застосування способів виконання дій. Загальна характеристика виконаного завдання.

Озвучення кращих робіт або фрагментів з них.

Колективний аналіз допущених помилок.

Індивідуальна робота учнів над виправленням помилок у письмовій роботі.IV. Організація роботи в групах.

Ознайомлення з аркушами оцінювання.

№ з/п

Список учнів

Вид роботиПодавав ідею.Виконував роботу.Давав поради виконавцям.Організовував роботу в групі.Виступав із захистом проекту.

Група 1 (журналісти)

Журналісти взяли інтерв'ю у бабусь та дідусів про календарно-обрядові пісні, що найчастіше виконуються у їхніх родинах.

Група 2 (дослідники)

Дослідники вивчили питання «Чому пісень різдвяного циклу збереглося найбільше?».

Група 3 (сценаристи)

Сценаристи зібрали матеріал, необхідний для сценарію (колядки, щедрівки, віншування, відомості про обряд водіння Кози тощо).

Група 4 (етнографи)

Етнографи записали тексти пісень різдвяного циклу, які співають у їхніх родинах.

Група 5 (статистики)

Статистики зафіксували інформацію про те, яких календарно-обрядових пісень збереглося найбільше до нашого часу.V. Захист учнівських проектів.VI. Підсумки. Оцінювання. Рефлексія.

Аркуш оцінювання.

№ з/п

Список учнів

Вид роботиПодавав ідею.Виконував роботу.Давав поради виконавцям.Організовував роботу в групі.Виступав із захистом проекту.

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення».

— Сьогодні на уроці…

✵ мені сподобалося…

✵ найбільше запам’яталося…

✵ найцікавішим було…

— Завдяки уроку я…VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.

— До ЛРК № 2: підготувати матеріал до уроку з теми (на вибір) «Автори стрілецьких пісень — наші земляки» або «Авторські пісні, що стали народними».— Випереджувальне завдання: учнів класу об’єднати в чотири групи: «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь». У кожній групі визначити учнів-читців, учнів-«місяців», учнів-акторів, обрати ведучих. Підготувати мультимедійні зображення пір року.


На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.