Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Плани-конспекти уроків - Українська література 8 клас - 2002
Образ народного співця, його високі моральні риси: чесність, незламність, відданість народові. Пісня про мужика і пана, розкриття в ній протилежності інтересів визискувачів і визискуваних
Всі публікації щодо:
Українка Леся
Тема. Образ народного співця, його високі моральні риси: чесність, незламність, відданість народові. Пісня про мужика і пана, розкриття в ній протилежності інтересів визискувачів і визискуваних.
Мета: показати учням розуміння поетесою ролі поета й поезії в суспільстві, розкрити високі моральні риси народного співця;
розвивати в учнів уміння давати порівняльну характеристику героям твору, навики роботи з поетичним твором;
виховувати в школярів любов до рідного слова.
Обладнання: підручник.
ХІД УРОКУ
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Фронтальне опитування за питаннями підручника (с. 219).
2. У тексті поеми «Давня казка» знайти слова, які показують:
1) як розуміє щастя людини співець;
2) як розуміє щастя Бертольдо;
3) яку нагороду обіцяє Бертольдо співцеві;
4) які звичаї почав заводити Бертольдо у своєму графстві;
5) як помстився Бертольдо поетові.
3. Виразно прочитати напам'ять уривок з поеми «Давня казка».
4. Поглибити знання учнів про антитезу.
Прочитати матеріал підручника (с. 221 — 222), знайти антитезу в поемі «Давня казка».
III. СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Бесіда.
Під час бесіди з’ясовується спосіб, яким Леся Українка, показуючи зростання головного героя як народного поета, розкриває його характер.
2. Запис в зошиті рис характеру поета.
Стійкість, сміливість, мужність, безкорисливість, саможертовність, відданість народові. Які риси самої Лесі Українки втілені в образі поета?
3. Скласти усний твір-роздум за поемою «Давня казка» на тему «Поет — друг і захисник народу».
4. Характеристика Бертольдо.
Розповісти, посилаючись на текст, про його ставлення до народу, уявлення про щастя, честь і гідність людини.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розкрити зміст поданих антитез.
1) «Пан гуляв у себе в замку, —
У ярмі стогнали люди…»
2) «У мужички руки чорні,
В пані рученька тендітна…»
3) «Люди мучились, як в пеклі,
Пан втішався, як у раю».
4) «В мужика землянка вогка,
В пана хата на помості».
2. Виразно прочитати пісню про мужика і пана. Знайти антитезу. Розкрити протилежності інтересів мужика і пана.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник, с. 220 — 223, написати твір-роздум на тему «Поет — Друг і захисник народу».