Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Розвиток та становлення нової української літератури
Із нової української літератури
Всі публікації щодо:
Історія літератури
Мета: охарактеризувати історичні умови та становлення в цих умовах нової української літератури, визначити її роль у духовному житті української нації, показати основоположну роль Тараса Шевченка в цьому становленні; з’ясувати зміст понять: сентименталізм, романтизм, реалізм; розвивати в учнів допитливість, уміння аналізувати факти; виховувати повагу до історичного минулого та кращих здобутків української літератури.
Обладнання: портрети письменників, їх твори, схема.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення теми, мети та завдань уроку
II. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Пояснення вчителя
Нова українська література наприкінці ХVІІІ — на початку XIX ст. формується як ідейно-естетичне явище, пов’язане з процесом складання буржуазної нації і покликане за самою ідеєю задовольнити духовні потреби всіх верств суспільства, у тому числі й широких народних мас. Будучи проявом не релігійного, а світського життя, нова література так чи інакше втягується у сферу соціальної боротьби і стає знаряддям розвитку національної самосвідомості. Поступово відходять у минуле традиційні форми книжної мови, розраховані на обслуговування самих тільки освічених кіл суспільства. У літературу дедалі активніше проникає народна розмовна мова. Могутнім фактором оновлення ідейно- естетичного змісту літератури стає народна поезія, фольклор як художній літопис життя, історії світобачення і найзаповітніших сподівань народних мас.
Біля витоків розвитку нової української літератури стояв І. П. Котляревський, з появою його поеми «Енеїда» (1798), написаної тією мовою, якою люди розмовляли на Полтавщині, народною мовою почали писати П. Гулак-Артемовський, Г. Квітка-Основ’яненко, Є. Гребінка.
Вихід у 1840 р. Шевченкового «Кобзаря» позначився на художній спадщині багатьох українських письменників і, зокрема, на творчості Марка Вовчка, П. Куліша, Л. Глібова, П. Грабовського, І. Нечуя-Левицького, М. Коцюбинського, А. Тесленка та ін.
Майже всі українські митці зазнали певного впливу сентименталізму й романтизму — літературних течій, що прийшли до нас із Заходу. Реалізм і народність, національне відродження в українській літературі утверджувалися в одному річищі зі слов’янським національним відродженням початку XIX ст. в Чехії, Болгарії та інших країнах.
Основною темою художніх творів було насамперед соціальне й національне гноблення народу.
2. Повідомлення учнів
Теми повідомлень:
1. Основні соціально-політичні події кінця XVIII — початку XIX ст.
2. Розвиток освіти і культури.
3. «Руська трійця».
4. Створення Кирило-Мефодіївського братства.
5. Повстання в селі Турбаях на Полтавщині.
3. Поняття про літературні стилі й напрями: сентименталізм, романтизм, реалізм
Стиль. Термін стиль походить від гр. слова stylos — паличка, якою в античні часи писали на дощечках, вкритих тонким шаром воску. Пізніше стилем почали називати саме письмо, почерк, а потім — і манеру висловлюватися. Літературний термін «стиль» багатозначний. Найширше значення терміна «стиль» — індивідуально-творчий метод, тобто сукупність ідейно-художніх особливостей творчості того чи іншого письменника. Це ідейна спрямованість, тематика, характерні образи, персонажі, жанри, улюблені способи викладу, мовний стиль.
Напрям. Єдність ідейно-творчих настанов групи письменників або всіх письменників певного історичного періоду називається літературним напрямом (течією). Для письменників одного напряму характерний в основному однаковий підхід до явищ життя й оцінка їх, добір матеріалу для художнього зображення, коло тем, жанрів, образів, побудова сюжету, лексико-синтаксичні особливості мови тощо.
Висновок. Для сентименталізму характерно:
✵ намагатися показати особистість у рухах душі, думках, почуттях, прагненнях;
✵ культ почуття, культ природи;
✵ утвердження багатства духовного світу представників нижчих станів;
✵ домінування чіткої ієрархії морально-естетичних цінностей;
✵ збереження класицистичної тенденції поділу героїв на позитивні й негативні.
Романтизм виник у кінці ХVІІІ — на початку XIX ст. в європейських країнах. Це літературний напрям, який відбиває світогляд романтиків. У художній творчості романтизм виявляється у показі індивідуального героя, його духовного світу та його ідеалів, заради яких він вступає у боротьбу. Представники: Гофман, Г. Гейне (Німеччина), В. Гюго, Шатобріан (Франція), В. Скотт, Д. Байрон (Англія), К. Рилєєв, О. Одоєвський (Росія), Т. Шевченко, П. Куліш (Україна).
Висновок: романтики піднесли саму людину, показали її роль у суспільному житті, уперше поставили питання про народність мистецтва, вивчали і збирали фольклорні твори, розвинули літературну мову, увели нові жанри, утвердили ліро-епос, розширили рамки старих літературних родів і видів.
Реалізм (від лат. rеаlis — речовий, дійсний) — основний художній метод у літературі й мистецтві, що полягає в правдивому, об’єктивному і всебічному відображенні дійсності. Термін вживається з XIX ст. Представники: О. Бальзак, А. Стендаль (Франція), Ч. Діккенс, У. Теккерей (Англія), Ф. Шпільгаген (Німеччина), М. Гоголь, О. Пушкін (Росія), Т. Шевченко, І. Котляревський (Україна).
Висновок: основним принципом реалістичного мистецтва є типізація — художнє узагальнення життєвих явищ і людських характерів. У середині XVIII ст. в українській літературі з’явився просвітительський реалізм, найхарактернішими рисами якого була увага до повсякденного життя і побуту; розкриття найніжніших поривань душі (під впливом сентименталізму); використання в одному творі різних методів.
III. Підсумок. Бесіда з учнями
✵Які історичні умови народження нової української літератури?
✵ Хто є основоположником нової літератури?
✵ Якими літературними жанрами поповнилася література?
✵ Як ви розумієте поняття «народність літератури»?
✵ У чому полягає значення «Руської трійці» для розвитку літератури?
✵ Які риси просвітительського реалізму на Україні?
IV. Домашнє завдання
Письмово дати розгорнуту відповідь на питання: «Як проходив процес становлення нової української літератури?».