Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Є. Гребінка. Життєвий і творчий шлях письменника. Байка «Ведмежий суд». Судді та підсудки - типові образи чиновників
Із нової української літератури
Всі публікації щодо:
Гребінка Євген
Н. І. Счастливцева
Мета: ознайомити учнів з основними фактами життя письменника, про його захоплення усною народною творчістю, формувати вміння виразно читати байки, розкривати їхній алегоричний зміст; розвивати в школярів навички порівняльного аналізу, уміння характеризувати образи байки; поглибити знання учнів про жанрові особливості байки; виховувати почуття толерантності.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: портрет Є. Гребінки, його твори.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Оголошення теми і мети уроку
II. Актуалізація опорних знань
1. Літературна гра «Утвори пару»
1. «Пан та собака» 2. Алегорія 3. Явтух 4. Мораль 5. Фабула 6. Сатира 7. Байка-казка 8. Сарказм 9. Композиція 10. Балада |
1. Різка, глумлива, гнівна насмішка. 2. Викриття зображуваного поєднане з гострим висміюванням. 3. Висновок 4. Експозиція, зав’язка, кульмінація, розв’язка. 5. Основний конфлікт, котрий розгортається в подіях. 6. Змалювання людей в образах тварин, предметів, явищ. 7. «Пан та собака» 8. Віршований казково-фантастичний твір. 9. Перший класичний зразок сатиричної байки в новій українській літературі. 10. Хитрий, обачний, уміє вислужуватися. |
Запис гри має бути таким:
2. Перевірка домашнього завдання
III. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Відомості про жанри байки. Складання опорної сигнальної схеми «Душа байки».
2. Розповідь учителя (учні конспектують основні
факти з життя і творчості письменника)
Народився Є. П. Гребінка 2 лютого 1812 року в родині дрібного поміщика на хуторі Убєжище поблизу Пирятина на Полтавщині.
На рідному хуторі Гребінка мав можливість познайомитися з життям народу, з його побутом і звичаями, з багатющими скарбами українського фольклору. Буйну уяву хлопця живили, зокрема, захоплюючі розповіді няньки-кріпачки.
Початкову освіту здобув удома від приватних учителів, а потім учився в Ніжинській гімназії вищих наук (1825-1831). На початку 1834 року він переїздить до Петербурга, де працює чиновником комісії духовних училищ, водночас учителює в навчальних закладах.
З перших днів перебування у Петербурзі Гребінка зближується з багатьма літераторами, художниками, журналістами; був знайомий з О. Пушкіним, В. Жуковським, І. Криловим та ін. Гребінка постійно співробітничає у столичних журналах та альманахах, виступає невтомним організатором українських літературних сил. За його найактивнішої участі у 1841 році виходить друком альманах «Ластівка», на сторінках якого були опубліковані поезії «Причинна», «Вітре буйний», «На вічну пам’ять Котляревському», «Тече вода в синє море», уривки з «Гайдамаків» Т. Шевченка та з «Москаля-чарівника» І. Котляревського, «Сердешна Оксана» Г. Квітки-Основ’яненка та інших авторів.
Важливу роль відіграв Є. Гребінка в житті Т. Шевченка, з яким познайомився у другій половині 1836 року. Гребінка запрошував Шевченка до себе, давав йому книжки. Не раз Шевченко був присутній на літературних вечорах.
На час знайомства з Гребінкою припадають і перші поетичні спроби Шевченка. Певна річ, що Гребінка, уже відомий тоді письменник, давав молодому авторові свої поради, заохочував до подальшої творчості.
І все ж треба відзначити участь Гребінки в становленні Шевченка-поета, а також особливу заслугу його в тому, що побачив світ «Кобзар» — ця справді епохальна книга.
Оселившись у Петербурзі, Гребінка назавжди зберіг любов до рідного краю. Майже щоліта письменник приїжджав на Україну.
В останні роки життя Гребінка розпочав готувати до видання зібрання своїх творів. У 1847 році виходять друком перші чотири томи, наступного року — ще чотири. Але повністю здійснити свій задум письменникові не вдалося. 15 грудня 1848 року після тяжкої і тривалої хвороби у розквіті творчих сил помер. Тіло його було перевезено на Україну і поховано в Мар’янівці поблизу рідного дому.
3. Запитання до учнів
Коли і де народився Є. Гребінка? Розкажіть про захоплення усною народною творчістю в дитинстві.
З якими російськими діячами був знайомий Гребінка? Розкажіть про роль Є. Гребінки у житті Т. Шевченка.
4. Виразне читання байки вчителем. Бесіда
✵ Виявіть у творі ознаки байки.
✵ У чому було звинувачено Вола?
✵ Яких людей Є. Гребінка зобразив в образі Ведмедя і Вовків?
✵ Яку роль відіграє у судовому процесі Лисичка?
✵ Чи зустрічалися вам у житті люди, подібні до образів байки?
✵ Розкрийте алегоричний зміст твору.
5. Вправи на вироблення в учнів навичок виразного читання
Якими словами Є. Гребінка доводить про беззахисність підсудного? Виразно прочитайте. На яких словах слід наголосити?
Яку мету переслідували судді та підсудки, виносячи смертний вирок Волові? Прочитайте ці рядки з відповідною інтонацією.
Перечитайте байку так, щоб засобами виразності відтворити лицемірство й підступництво судових чиновників.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Довести алегоричність байки «Ведмежий суд»
Гребінка правдиво відтворив тяжку долю людини-трудівника, затурканої зажерливими панами, зловживання й хижацтво повітової адміністрації. Ця байка виразно перегукується з байкою І. Крилова «Крестьянин и Овца», в якій читач знаходить правдиве зображення судового свавілля як типового явища. Суд, що покликаний охороняти законність, карати злочинність, в умовах кріпосницької дійсності стає джерелом наживи для судових чиновників, перетворюється на знаряддя визиску, грабунку трудових «низів».
2. Конкурс «Твої 12 балів»
Створити міні-висловлювання «Людина потребує толерантності». Оцінювання
V. Домашнє завдання
1. Повторити словничок літературних термінів.
2. Скласти цитатний план байки.
3. На вищий рівень: за вивченими байками П. Гулака-Артемовського «Пан та собака» й «Ведмежий суд» Є. Гребінки створити особистий моральний кодекс життя.