ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008

Є. Гребінка. «Човен» - одна з перших романтичних бaлад в українській літературі
Із нової української літератури

Всі публікації щодо:
Гребінка Євген

Н. І. Счастливцева

Мета: продовжити знайомити учнів із творчістю Є. Гребінки, збагнути романтичний настрій вірша «Човен», розкрити його автобіографічний характер; розвивати навички виразного читання, художнього аналізу твору; виховувати в учнів самостійність, уміння відстоювати свої переконання, гуманізм.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрет Є. Гребінки, його твори, платівка із записом вірша «Човен».

Кораблі! Шикуйтесь до походу!

Мрійництво! Жага моя! Живи!

В океані рідного народу

Відкривай духовні острови.

В. Симоненко

ХІД УРОКУ

I. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Оголошення теми і мети уроку

2. Аутотренінг

Я — восьмикласник.

Я — особистість творча.

Я думаю, замислююся, пригадую.

Я хочу якомога більше знати.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Робота в групах

2. Гра «Банк знань»

Дати обґрунтовану письмову відповідь на запитання, порадившись у групі.

✵ Які вади тогочасного устрою критикував байкар Є. Гребінка?

✵ Що дає право літературознавцеві твердити про оригінальність байки «Ведмежий суд»?

✵ Чому в байці немає повчальної частини (я «Ведмежий суд»)?

(Відповіді «презентувати» цитатами з тексту.)

3. Перевірка домашньої творчої роботи («Моральний кодекс»)

III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Слово вчителя

Однією з характерних тенденцій розвитку української поезії перших десятиліть минулого сторіччя було поєднання у письменників різних стильових манер. Проте якщо у творчості багатьох українських письменників — сучасників Гребінки романтичний струмінь часом випадково вливався в характерну тканину бурлеску, то в поезії Гребінки поєднання різних стильових ознак відбувалось з перевагою романтичних віянь. Уже перший його вірш «Човен» має виразний романтичний характер.

2. Повторення відомостей із теорії літератури

Романтизм

Ліричний герой в українському романтизмі перебуває в гармонії з природою і природним життям.

«Світова туга» набуває характеру національної туги за минулою славою і волею України.

Романтичний герой — людина, яка є частиною всеосяжної природи, вона індивідуально самоцінна, неповторна; паралельне зображення природи й людини (психологічний паралелізм).

Головний герой романтичної поезії — вільний вершник, символ виклику долі, він виступає в ореолі символів неозорних просторів, волі, трагічної долі.

Риси позитивного героя — відданість інтересам України, здатність до самопожертви. Патріотизм.

3. Виразне читання вірша учнем

(або прослухати платівку із записом поезії)

4. Бесіда з учнями

✵ З’ясуйте романтичний настрій поезії «Човен».

✵ Чи має вірш автобіографічну спрямованість? Чому? Доведіть.

✵ Що, на вашу думку, зумовило поета написати баладу «Човен»?

✵ Які мовні засоби сприяють емоційному наснаженню твору? Як саме?

5. «Човен» Гребінки — одна з перших оригінальних балад у новій українській літературі. Пригадайте ознаки цього ліро-епічного твору

5. «Практикум». Особливості віршової форми балади

6. Міні-дискусія «Алегоричний зміст твору»

Роздуми молодого поета, що вирушає з рідного хутора в Петербург, мовби кидається в піняві хвилі розбурханого житейського моря, яке спочатку грається, а там і нещадно розбиває одинокий човен.

7. Виразне читання балади учнями

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Розкрити зміст епіграфу

Скласти асоціативну таблицю

Мій «Корабель»

«Човен» Гребінки



2. Довести алегоричність творів Є. Гребінки. Оцінювання

V. Домашнє завдання

1. Спростувати думку С. Зубкова «...Є. Гребінка творчо переніс здобутки І. Крилова на український ґрунт і вже сам став визначальним фактором появи і зросту Л. Глібова...»

2. Виконати записи в читацькому щоденнику.

3. Щоб перевірити себе, як вже навчилися розбиратися у творах, проаналізуйте байку «Школяр Денис» самостійно. Виявіть особливості побудови та віршованої форми, а також жанрові ознаки цього твору.

4. На вищий рівень: напишіть твір-мініатюру «Школа дає нам путівку в життя» або «У бурхливому морі» (на основі балади).







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit