Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Систематизація та узагальнення знань, умінь і навичок
Із нової української літератури
Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
В. Г. Сухенко
Мета: повторити вивчений матеріал з української літератури за І півріччя; закріпити набуті знання; розвивати в учнів пам’ять, навики узагальнювати і систематизувати вивчене; прищеплювати восьмикласникам любов до літератури.
Обладнання: підручник, портрети І. Котляревського, П. Гулака-Артемовського, Є. Гребінки, Т. Шевченка, С. Руданського.
Тип уроку: узагальнення і систематизація вивченого, урок-гра.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Оголошення теми та мети уроку
III. Актуалізація опорних знань
1. Назвіть..
✵ приклади родинно-побутової, соціально-побутової, чумацької та стрілецької пісні;
✵ основні літописи;
✵ особливості барокової літератури;
✵ провідних письменників XIX ст.;
✵ перший твір нової української драматургії;
✵ основні твори Є. Гребінки та їх жанри;
✵ твори Т. Шевченка про козацьку славу України;
✵ вірш, в основі композиції якого лежить антитеза.
2. Дайте визначення поняттям. Наведіть приклади
Літопис —
Драма —
Байка —
Антитеза —
IV. Визначте жанри названих творів
«Розлилися круті бережечки», «Ведмежий суд», «Млинарське каміння дасть різне меління», «Наталка Полтавка», «Човен», «Гамалія», «Наука», «Пан та Собака».
V. «Темна конячка»
На дошці висять п’ять портретів, закриті папером. На основі кількох підказок учні повинні вгадати, кого на них зображено, та прокоментувати.
Портрет 1 (І. Котляревський)
Підказка: зачинатель нової української літератури, «веселий мудрець», драматург, просвітитель, демократ, гуманіст.
Портрет 2 (П. Гулак-Артемовський)
Підказка: сатира, байка, романтизм, балада.
Портрет 3 (Є. Гребінка)
Підказка: Петербург, О. Пушкін, В. Жуковський, І. Крилов, Т. Шевченко.
Портрет 4 (Т. Шевченко)
Підказка: «Іван Підкова», «Гайдамаки», «Кавказ», «Вітер з гаєм розмовляє».
Портрет 5 (С. Руданський)
Підказка: кам’янець-подільський період творчого розквіту, петербурзький, ялтинський.
VI. Назвіть автора й назву твору, в якому розкриваються:
1) вічність людських чеснот (К. Транквіліон-Ставроеецький. «На герб ясновельможної її милості Ірини Могилянки, Вишневецької, Михайлової Корибутової»);
2) несправедливість судових чиновників, безсоромне приниження і пограбування трудового народу (Є. Гребінка. «Ведмежий суд»);
3) риси вдачі запорожців, їх мужність та військова вправність (Т. Шевченко. «Гамалія»);
4) батьківські настанови (С. Руданський. «Наука»).
VII. З якого твору ці рядки?
Ой Боже наш, Боже, хоч і не за нами,
Неси Ти їх з України.
Почуємо славу, козацькую славу,
Почуємо та й загинем.
(Т. Шевченко. «Гамалія»)
Віють вітри, віють буйні, аж дерева гнуться;
О, як моє болить серце, а сльози не ллються.
(І. Котляревський. «Наталка Полтавка»)
Да судді річ його спочинку перебили,
Бо він ситенький був. І так опреділили.
І приказали записать...»
(Є. Гребінка. «Ведмежий суд»)
«Млинарське каміння дасть різне меління» |
|
«Рибалка» |
|
«Човен» |
Т. Шевченко |
«Гамалія» |
І. Котляревський |
«Наука» |
П. Гулак-Артемовський |
«Наталка Полтавка» |
Лазар Баранович |
«Пан та Собака» |
С. Руданський |
«Ведмежий суд» |
Є. Гребінка |
«Кавказ» |
|
«Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну...») |
IX. Підбиття підсумків уроку
X. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи.
1. «Становлення і розвиток нової української літератури».
2. «Життя і творчість Івана Котляревського, українських байкарів, Тараса Шевченка».
3. «Поетична творчість С. Руданського».