ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008

Тематична атестація
Із нової української літератури

Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали

В. Г. Сухенко

Мета: перевірити набуті знання учнів з тем «Становлення і розвиток нової української літератури», «Життя і творчість Івана Котляревського, українських байкарів, Тараса Шевченка», «Поетична творчість С. Руданського» за допомогою різнорівневих завдань; розвивати вміння аналізувати художні твори; виховувати самостійність та наполегливість у роботі.

Тип уроку: контроль знань.

Обладнання: різнорівневі завдання.

Методичні рекомендації

Учитель сам обирає методику проведення тематичного оцінювання. Виконання завдання І рівня передбачає максимальну оцінку 0,5 бала, ІІ рівня — 1 бал, ІІІ рівня — 3 бали.

Із запропонованого матеріалу можна скласти варіанти контрольної роботи з урахуванням індивідуальних особливостей учнів і рівня підготовки класу.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

Мотивація навчальної діяльності учнів

II. Виконання завдань

І рівень

Визначте правильну відповідь.

1. Хто є основоположником нової української літератури?

а) І. Котляревський;

б) П. Гулак-Артемовський;

в) Т. Шевченко.

2. Кого кохала Наталка в п’єсі І. Котляревського «Наталка Полтавка»?

а) Петра;

б) Возного;

в) Миколу.

3. Перший класичний зразок сатиричної байки в новій українській літературі:

а) «Ведмежий суд»;

б) «Пшениця»;

в) «Пан та Собака».

4. Безглузді звинувачення в байці Є. Гребінки «Ведмежий суд» висунуті проти:

а) Вола;

б) Ведмедя;

в) Лисички.

5. Визначте жанр твору П. Гулака-Артемовського «Рибалка»:

а) балада;

б) байка;

в) казка.

6. «Кобзар» Т. Шевченка вийшов у:

а) 1837 р;

б) 1840 р;

в) 1845 р.

7. «Пісня» С. Руданського має ще одну назву:

а) «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю...»;

б) «Гуде вітер вельми в полі»;

в) «Повій, вітре, на Вкраїну.».

8. Зворот мови, в якому різко протиставляються протилежні поняття, явища, предмети, людські характери,— це:

а) гіпербола;

б) метафора;

в) антитеза.

ІІ рівень

Дайте розгорнуту відповідь на запитання.

1. У чому полягає значення «Руської трійці» для розвитку літератури?

2. Розкрийте причину тривалого сценічного життя п’єси І. Котляревського «Наталка Полтавка».

3. Дайте визначення поняттю «байка». Назвіть її ознаки.

4. Визначте композицію (експозицію, зав’язку, кульмінацію, розв’язку) байки П. Гулака-Артемовського «Пан та Собака».

5. Розкрийте тему та ідею поеми Т. Шевченка «Гамалія».

ІІІ рівень

Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:

1. «Здається — байка просто бреше,

А справді ясну правду чеше».

(Л. Глібов)

2. «Славна козаччина» (за поемою Т. Шевченка «Гамалія»).

3. «Батьківська наука — фундамент сімейного виховання» (на основі вірша «Наука» С. Руданського).

ІІІ. Домашнє завдання

Повторити теорію літератури.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit