Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Образ народного співця, його високі моральні риси в поезії «Давня казка». Порівняльна характеристика образів поета і лицаря Бертольдо
Із нової української літератури
Всі публікації щодо:
Українка Леся
Н. І. Счастливцева
Мета: поглибити в учнів уявлення про погляди Лесі Українки на призначення мистецтва й митця; розкрити високі моральні риси народного співця; навчити учнів давати індивідуальну і порівняльну характеристику героям твору; повторити поняття про художній образ; виховувати уважність, зосередженість, прищеплювати любов до рідного слова.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: текст поеми.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Оголошення теми й мети уроку
II. Актуалізація опорних знань школярів
1. Літературна гра «Чи уважний ти читач?»
У тексті поеми «Давня казка» знайти слова, які показують:
✵ як розуміє щастя людини поет, а як лицар;
✵ хто врятував військо від ганьби і загибелі, як саме;
✵ як висловлена думка про нескореність народу, натхненного поетовою піснею;
✵ хто називав поета отаманом;
✵ як помстився Бертольдо поетові;
✵ яка роль поетової пісні в житті суспільства.
2. Виразне читання учнями уривка з поеми напам’ять
3. Виразно прочитати пісню про мужика і пана. Знайти антитезу. Розкрити протилежності інтересів мужика і пана
4. Творче завдання
Створіть самі антитези на основі антонімів: добро — зло, відданість — зрада (за поемою «Давня казка»).
ІІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Слово вчителя
Поему «Давня казка» Леся Українка написала в 1893 році. На ту пору вона вже була зрілим поетом. Своє місце як митець письменниця бачила лише серед найпередовіших, революційних представників суспільства — серед робітників. У поемі «Давня казка» і йдеться про роль поета і його творців у суспільному житті. Тому головний герой цього твору — поет.
Зовнішній портрет свого героя поетеса зображує так:
На обличчі у поета Не цвіла урода гожа!
Хоч не був він теж поганий, —
От собі — людина божа!
Отже, це була звичайна на вигляд людина, та ще й фізично хвора. Цим поетеса підкреслює, що краса людини не в зовнішніх ознаках, а в її духовних якостях.
2. Складання характеристики поета.
Складання сенкена «Митець»
Митець.
Стійкий.
Талановитий.
Мужній.
Безкорисливий.
«Одважний лицар».
Відданий народові.
Дотепний.
З почуттям гумору.
3. «Ланцюжок думок»
Дати обґрунтовану відповідь.
— Які риси ж самої Лесі Українки втілені в образі поета?
4. Створення висловлювань «Поет — друг і захисник народу».
5. Хвилина поезії
Виразне читання учнем поезії «Слово, чому ти не твердюча криця?»
6. Складання характеристики Бертольда (за складеним «асоціативним ґроном»)
7. Робота в групах над характеристикою митця і Бертольда
ІV. Закріплення вивченого
1. Слово вчителя
Як бачимо, важливе місце в поемі посідає тема ролі митця й мистецтва у суспільному житті. Поет для Лесі Українки завжди глашатай, завжди поводир, а його слово — могутня підпора у всіх ділах людських і перш усього в боротьбі з поневолювачами. Такий, зокрема, герой «Давньої казки».
2. Робота з класом
Поясніть, якими з поданих нижче прислів’їв можна визначити вдачу персонажів, якими — схарактеризувати становище народу або виразити головну думку поезії «Давня казка».
Дожилися до того, що нема нічого.
У кого серце вовче, той їсть того, кого схоче.
Діждемо пори, що пани злізуть з гори.
Одна доля, одне лихо людей до кути зводить.
Все минеться, одна правда зостанеться.
Отаманом громада кріпка.
Хто з правдою зрідниться, той грому не боїться.
По кривому шляху поїхав.
V. Домашнє завдання
Створити проект «Співачка досвітніх огнів», висвітливши такі питання:
✵ Як Леся Українка пізнавала життя?
✵ Яку роль у творчості Лесі Українки відіграла її любов до природи рідного краю, до фольклору?
✵ Як розкрито духовну красу Лесі Українки у взаєминах з рідними, друзями?
✵ Яких митців і чому брала для себе Леся за ідеал, а яких і за що ганьбила?
✵ Доведіть, спираючись на життєві факти, що для свого часу Леся Українка була «новою людиною».
✵ Світове значення творчості.