Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Тодось Осьмачка. Розповідь про письменника. «Україна». Художній опис багатств матінки-України, висловлення гордості за рідний край
Із новітньої літератури ХХ ст.
Всі публікації щодо:
Осьмачка Тодось
Н. І. Счастливцева
Мета: ознайомити школярів з основними етапами життєвого шляху письменника, з’ясувати, як ходіння по муках 30-х років вплинуло на подальшу долю Т. Осьмачки; розвивати в учнів навики ідейно-художнього аналізу поетичних творів; виховувати в дітей повагу до видатних діячів України.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: портрет Т. Осьмачки, портрети письменників-«шістдесятників».
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності дітей.
Оголошення теми й мети уроку
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Скласти тези «Українська література ХХ ст.»
2. Літературний диктант «Продовжи...»
✵ Лауреат Державної премії СРСР (1941). Державної премії УРСР, член багатьох товариств, комітетів, президій, автор першої своєї збірки «Сонячні кларнети»... (П. Тичина)
✵ Активно друкуватися почав 1960 р., а через два роки вийшла перша збірка оповідань «Люди серед людей». (Є. Гуцало)
✵ У 1941-1944 рр. поет служив військовим кореспондентом у газетах «За Радянську Україну», «За Батьківщину», де виступав і як поет, і як публіцист, видав сім збірок поезій. (А. Малишко)
✵ Дебютувала 1965 року збіркою «Соло на сольфі», яка спричинила тривалу дискусію в пресі. (Ірина Жиленко)
✵ У своїх творах письменник не боявся змальовувати часи примусової колективізації, голодомору 1932-1933 рр., масової репресії. Автор роману «І будуть люди» (1964). (А. Дімаров)
✵ Належав до опозиційно настроєної національної молодої інтелігенції, що одверто протиставила себе тоталітарному режимові. 1965 р. ... було відраховано з аспірантури за активний протест проти серпневих арештів у середовищі української інтелігенції. (В. Стус)
✵ Поет прагне образно простежити історичний шлях України — пройти «по шляху віків» і таким чином усвідомити, куди ж летить новий вік, і як буде стелитися доля українського народу. (Т. Осьмачка)
✵ Історична епопея А. Дімарова про український народ, його долю у ХХ столітті. («Біль і гнів» (1974-1980))
✵ Чиї слова: «Судові процеси 1972-1973 років на Україні то суди над людською думкою, над проявом синівської любові до свого народу» (1975) (В. Стус)
✵ Українська література 30-их років ХХ ст. Цей період справедливо названо. («Розстріляним Відродженням»)
✵ Запишіть письменницькі організації, які виникли в 20-ті роки. («Плуг», «Гарт», ВАПЛІТЕ, «Марс» та ін.)
ІІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Розповідь учителя про Тодося Осьмачку
Осьмачці випало одне з найоригінальніших і найглибших обдаровань літератури Розстріляного Відродження, а разом з ним і дивовижно виняткова доля. Він чи не єдиний із плеяди «двадцятників» не піддався ні ідеологічним приманкам, ні терористичному тискові і, пройшовши поліційні тортури, врятувався фізично, емігрував і там договорив те, що не встиг сказати вдома.
Тодось Осьмачка народився в с. Куцівка на Черкащині 16 травня 1895 року в сім’ї селянина. По закінченні середньої школи навчався в Київському інституті народної освіти. Кілька років учителював у школах Києва. Тут же прилучився до активного літературного життя, видав першу збірку поезій «Круча». У 1925-1929 рр. вийшли дві збірки «Сунітські вогні», «Клекіт». Усі твори цих книг позначені високою талановитістю і громадським звучанням; кожна з них була зустрінута гострою критикою, а самого поета починають переслідувати. Від постійного нервового напруження, очікування арешту в Осьмачки стався нервовий розлад, який врятував його від загибелі, але не позбавив арештів та тюрем.
З початком війни Тодось Осьмачка дістався до Львова, де в 1943 р. видає збірку «Сучасникам». Далі — еміграція, блукання по різних країнах. Жив поет переважно в США і Канаді, побував у Франції, переїхав до Югославії, повернувся до Німеччини.
Під ударом нервого паралічу він упав на вулиці Мюнхена. 6 липня 1961 року завдяки старанням друзів поета перевезено літаком до США, кладуть у лікарню. та вийти з неї хворому поетові, який і там творив, не судилося. 7 вересня 1962 року Тодось Осьмачка на 67 році життя помирає.
Відчуття рідної землі в кожної людини є досить сильним, розлука ж з нею — болючою і часто трагічною. Тому однією з провідних тем в емігрантській літературі є тема залишеної батьківщини. Тодось Осьмачка не раз звертався до образу України, сповідуючись у своїй любові чи виливаючи свій біль. Ще в 1926 році написав він поезію «Розкрила небо Україна», де зізнався:
Моя тужлива Україно,
Таку тебе я полюбив...
Цій темі присвячена й поезія «Україна».
2. Виразне читання поезії Т. Осьмачки «Україна». Бесіда за питаннями
✵ Чим багата наша матінка-Україна? Відповідаючи, вживайте слова з тексту.
✵ Що ви дізналися з цієї поезії про становище поета, його почуття і думи?
✵ За допомогою яких художніх засобів мови вони виражені?
✵ До якого жанру лірики належить цей вірш?
✵ Виявіть особливості віршової форми.
4. Слово вчителя
Вірш «Україна» написаний у формі монологу — самохарактеристики України, яка звертається до уявного слухача. Ця мініатюра не має чіткої строфічної будови, строгого римування, насичена численними образами, які нагадують казки та легенди. У вірші немає ніякої дії, ніяких почуттів, а тільки низка образів у їх якісних чи кількісних характеристиках (неміряні, неношені, незлічені). А разом вони творять образ України. Такий художній прийом у літературі називається імажинізмом і властивий для поезії Т. Осьмачки.
5. Створити міні-висловлювання, спростувавши «Думку» (із шпитальних нотаток) Т. Осьмачки:
«Державу можна збудувати й без грошей, але без совісті не збудуєш навіть приязні до себе в своєї дитини»
IV. Закріплення
1. Бесіда за питаннями
✵ Що дізналися нового про життя Тодося Осьмачки? Чому він змушений був емігрувати?
✵ Назвіть збірки поезій поета, провідні їх мотиви.
✵ Які почуття і роздуми викликали у вас життя і діяльність поета вигнанця?
✵ Як ви розумієте поняття «свобода творчості»?
2. Прослухати розповідь-спогад І. Багряного, залишену письменником-емігрантом.
Створити есе «Я вирізьблю той образ...»
«...Останній раз я бачив його в лікарні в Мюнхені, розбитого паралічем і безпам’ятного, в ліжку витягнутого во весь зріст, всіма забутого і покинутого.
Ця разюча подібність задуманого в безпам’ятстві, вимученого і вже потойбічного Осьмачки до Данте потрясла мене до самої глибини душі. І я тоді мало не зломився навіки в моїй вірі в українську людину, для якої і найкращі сини нації — порожнеча.
Не знаю коли, але якщо моє серце трохи протягне, якщо його не доконає швидким темпом наша сумна і замрячена дійсність, я вирізьблю той образ Осьмачки, який лишився в моїй душі...»