Плани-конспекти уроків - Українська література 9 клас - 2002

Розвиток зв'язного мовлення. Письмовий твір на одну з тем, вказаних у домашньому завданні до уроку № 7

Всі публікації щодо:
Оригінальна світська література

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Письмовий твір на одну з тем, вказаних у домашньому завданні до уроку № 7.

Мета: перевірити засвоєння учнями навчального матеріалу та вміння застосовувати його на практиці; розвивати творчу уяву, образне мислення, уміння виражати свої почуття засобами мови, логічно викладати думки на папері; прищеплювати учням високі патріотичні почуття.

Обладнання: комплект ілюстрацій до поеми, підручник, тексти.

ХІД УРОКУ

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Попередні етапи роботи над твором.

1) Вибір теми.

2) Складання і обговорення плану.

3) Підбір цитат для твору.

2. План до твору на тему «Образ князя Ігоря як захисника Руської землі в поемі «Слово о полку Ігоревім» (орієнтовний).

І. Вступ. «Слово о полку Ігоревім» — поетична розповідь про похід князя Ігоря проти половців. (Або: Моє перше знайомство із «Словом о полку Ігоревім».)

II. Основна частина. Князь Ігор — мужній захисник Руської землі.

1. Ігор, новгород-сіверський князь, — оборонець Руської землі, відданий батьківщині воїн.

2. Безстрашність і рішучість князя Ігоря.

3. Ігор — хоробра і благородна людина.

4. Честолюбство і самовпевненість князя — основна причина його поразки.

5. Ставлення автора до Ігоря.

ІІІ. Висновок. Чим близький і дорогий нам герой давньоруської поеми.

3. Робота учнів у чернетці за планом.

4. Самостійна робота учнів. Написання твору.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, теоретичний матеріал на с. 25 — 36; хрестоматія, [-18, с. 68 — 82]. Підготуватися до уроку тематичного оцінювання знань.