Уроки української літератури 9 клас II семестр: Посібник для вчителя - Грабовська О. М 2011

РЗМ №4. Контрольний твір-роздум про сильну українську людину (зa романом І. Багряного «Тигролови»)

Всі публікації щодо:
Багряний Іван

Мета: виявити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, вміння застосовувати на практиці набуті знання, введення їх у систему письмової роботи; розвивати чуття слова.

Обладнання: виставка творів І. Багряного.

Віра — і кров. Це полюси багрянівського світовідчуття …

Л. Череватенко

Хід уроку

І. Організація навчального діяльності.

1. Слово вчителя.

— Наш славетний режисер Юрій Іллєнко вимріював створити кінофільм за «Тигроловами», захоплений можливістю образно сконцентрувати в символічних драконах- експресах своєрідні типологічні ряди — свідчення про сталінський тоталітарний режим, через жанр пригодницького фільму відкрити мужність і нескореність української людини, в свідомості якої, в почуттях і характері злютована духом непокори і поривання до волі багатовікова енергія мільйонів українців.

І. Багряний помістив у цей страхітливий ешелон смерті себе, свою долю, вивищуючи її до образу-символу непокірної і гордої, волелюбної і сплюндрованої України. Через те герой його «Тигроловів» є гордим нащадком першого каторжанина Сибіру, правнуком гетьмана Дем’яна Многогрішного. Через те Григорій Многогрішний з волі автора здійснює неможливе — вистрибує майже у пащу смерті із черева скаженого дракона і цим божевільним протестом відживлює в тисячах змарнованих, знеособлених в’язнів почуття людської гідності, надії, переконання, що серед них. приречених, є такі, що не здаються, воліють «ліпше вмирати, біжучи, ніж жити, гниючи!»

2. Вибір теми контрольного твору-роздуму.

Теми контрольних творів:

1. Особистість може і повинна бути людиною за будь-яких обставин.

2. Григорій Многогрішний шалений сміливець.

3. Головний герой І. Багряного — сильний тип української людини.

II. Самостійна робота.

III. Підбиття підсумків.