Мої роздуми над поезіями Т.Г. Шевченка - Творча робота з української літератури

Українська мова та література - шкільні твори 2018 рік

Мої роздуми над поезіями Т.Г. Шевченка - Творча робота з української літератури

Тарас Шевченко мав надзвичайно великий талант. Талант любити Україну. Як ніхто до нього. Як ніхто після нього. Україна для Шевченка — це велика болюча рана, велика руїна. Це доля людей „і мертвих, і живих, і ненароджених“.

Гостре вістря пера і серця Тараса Шевченка спрямоване до сучасників і нащадків — земляків „в Україні і не в Україні“. Він не може змиритися з тими земляками, що

...Кайданами міняються,

Правдою торгують.

А добра і щастя шукають не в своїй хаті, не на рідній землі, а за кордоном, у тому чужому краю, де немає Дніпра, немає нашого слова.

І що ж тоді буде на Україні?

А буде лихо. Відцурається, відчужиниться брат брата. На рідну землю прийде чужа слава, чужа воля, чужа культура. Україну зрадять її власні діти! А хіба не найстрашнішою зрадою для матері є зрада дітей? Адже це саме коріння роду підрубано! Це кінець роду! Сиротою стане Україна з такими дітьми. Сліпою калікою-недорікою віку буде доживати.

Схаменіться! Будьте люди,

Бо лихо вам буде.

Гнівно звучить пересторога великого Кобзаря, тривожно б'є дзвонами в пам'ять і сумління наше.

А як до глибини душі вражає поема „Наймичка“! Ця поема — притча про материнську любов, здатну світити за будь-яких обставин, це притча про нечуваний героїзм материнського самозречення. І обожнює Тарас Шевченко матір-страдницю. Хоче бачити її щасливою. І на вільній землі...

Тарас Шевченко сам виріс без матері. І для нього мати — це святиня, яка підноситься над світом зла, неправди, жорстокості.

Поезії Кобзаря для нас — це вічний дух непокори, правди і любові на нашій землі.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.