Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло

Найкращі учнівські твори

Зображення картин природи у творах „Ялинка” „Ранок у лісі” - I варіант - МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

Побачити природу, яка оточує нас, замало. Тільки проймаючись красою певного пейзажу, можна відчути справжній світ природи, який обов'язково впливає на кожного з нас.

Коли читаєш оповідання Михайла Коцюбинського, не можеш не звернути окремої уваги на картини природи.

В оповіданні „Ялинка” зображення природи підкреслює настрій героїв, налаштовує читача на певну ситуацію: „Чорні гай, дерева стояли в садку, настовбурчившись замерзлими гілочками, і, наче мертві, не ворушилися од вітру. Під деревами, на білому, як цукор, снігу, сіткою лягла тінь”. Коли Василько заблукав, ліс постає перед ним як величезне страховисько: „Здорові кострубаті дуби грізно стояли в снігових заметах; їм було байдуже, що бурхав холодний вітер, ішов сніг...”

Не можна не замилуватись зображенням лісового ранку з казки „Хо”. Автор змальовує ліс, як живу істоту, яка протягом доби змінює свій вигляд та настрій: „Ліс ще дрімає в передранішній тиші... Тихо навкруги, мертво... Ліс ще дрімає...” Кожне явище природи передає окремий настрій. Якщо ліс ще дрімає, то небо запрошує нас прокинутись і підбадьоритись: „...а з синім небом вже щось діється: воно то зблідне, наче від жаху, то спалахне сяйвом, немов од радощів. Небо міниться, небо грає усякими барвами... Стрепенувся врешті ліс і собі заграв...”

М. Коцюбинський зміг не тільки майстерно зобразити пейзажі, а примусив читача замислитись над тим, наскільки прекрасним, чудовим є світ природи.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.