Зображення картин природи у творах „Ялинка” „Ранок у лісі” - I варіант - МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

Найкращі учнівські твори

Зображення картин природи у творах „Ялинка” „Ранок у лісі” - I варіант - МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

Побачити природу, яка оточує нас, замало. Тільки проймаючись красою певного пейзажу, можна відчути справжній світ природи, який обов'язково впливає на кожного з нас.

Коли читаєш оповідання Михайла Коцюбинського, не можеш не звернути окремої уваги на картини природи.

В оповіданні „Ялинка” зображення природи підкреслює настрій героїв, налаштовує читача на певну ситуацію: „Чорні гай, дерева стояли в садку, настовбурчившись замерзлими гілочками, і, наче мертві, не ворушилися од вітру. Під деревами, на білому, як цукор, снігу, сіткою лягла тінь”. Коли Василько заблукав, ліс постає перед ним як величезне страховисько: „Здорові кострубаті дуби грізно стояли в снігових заметах; їм було байдуже, що бурхав холодний вітер, ішов сніг...”

Не можна не замилуватись зображенням лісового ранку з казки „Хо”. Автор змальовує ліс, як живу істоту, яка протягом доби змінює свій вигляд та настрій: „Ліс ще дрімає в передранішній тиші... Тихо навкруги, мертво... Ліс ще дрімає...” Кожне явище природи передає окремий настрій. Якщо ліс ще дрімає, то небо запрошує нас прокинутись і підбадьоритись: „...а з синім небом вже щось діється: воно то зблідне, наче від жаху, то спалахне сяйвом, немов од радощів. Небо міниться, небо грає усякими барвами... Стрепенувся врешті ліс і собі заграв...”

М. Коцюбинський зміг не тільки майстерно зобразити пейзажі, а примусив читача замислитись над тим, наскільки прекрасним, чудовим є світ природи.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.