Всі публікації щодо письменника:
Теорія літератури

Підручник - Українська література 8 клас - В. І. Пахаренко - Грамота 2016 рік

Як ви вже знаєте, проза (разом із поезією) один із двох основних типів літературної творчості.

Завдання основного рівня. Перечитайте ще раз інформацію на с. 46. Чим відрізняються поезія й проза?

Отже, визначальні ознаки прози: ♦ епічність, сюжетність розповідь про події та їх учасників; ♦ інформативність різнопланове змалювання, дослідження явищ життя; ♦неритмізована, наближена до розмовної мова творів. У прозі також дещо відмінне від поетичного образотворення тут рідше використовуються й мають менше значення тропи (епітети, порівняння, метафори тощо). Натомість важливіше поєднання мовних планів — мови автора, оповідача, персонажів. Також характери й обставини окреслені чіткіше, предметніше, багатогранніше. У центрі прозового твору герой, автор же відходить на задній план (не зосереджує па собі увагу) або „ховається” за образом оповідача.

Найбільш традиційні жанри прози (епосу) роман, повість, оповідання. Жанрова належність визначається передовсім обсягом і побудовою твору. Якщо твір великий, має кілька сюжетних ліній, значну кількість персонажів, то це роман. Менший художній текст з однією сюжетною лінією та лише кількома головними персонажами повість. Ще менший твір, що розповідає про якусь одну подію з життя героя, оповідання.

Серед най видатніших прозаїків у світовій літературі Міґель де Сервантес, Микола Гоголь, Опоре де Бальзак, Федір Достоєвський, Гюстав Флобер, Лев Толстой, Панас Мирний, Антон Чехов, Михайло Коцюбинський, Володимир Винниченко, Андрій Платонов, Валеріям Підмогильний, Франц Кафка, Ернест Хемінгуей, Томас Мани, Григір Тютюнник, Джон Фаулз, Ґабрієль Ґарсія Марксе, Валерій Шевчук, ще ціла плеяда неперевершених майстрів слова.

Завдання основного рівня. На уроках української й зарубіжної літератур ви вже ознайомилися з багатьма прозаїками. Імена та твори кого з них вам особливо запам’яталися?На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.