Українська література. Довідник, тестові завдання. Повний повторювальний курс, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації - Куриліна О.В. 2020


Іван Карпенко-Карий (1845-1907)
Література кінця ХVIII-початку ХХ століття

Всі публікації щодо:
Карпенко-Карий Іван

Іван Карпенко-Карий (1845-1907) - “один з батьків новочасного українського театру” (І. Франко.) Народився 29 вересня 1845 року в селі Арсенівці біля Єлисаветграда в сім'ї збіднілого шляхтича, управителя поміщицького маєтку. 1863 року вступає до аматорської трупи Марка Кропивницького.

У 1865 році переїжджає до Єлисаветгпада, де обіймає посаду секретаря міського поліційного управління. Тоді ж разом з Кропивницьким організовує в місті драматичний гурток, який ставив російські й українські п'єси. Працював під творчим псевдонімом Карпенко, який утворено від імені батька Карпа та прізвища улюбленого героя драми Т. Шевченка “Назар Стодоля” Гната Карого. У 1869 році одружився з Надією Тарковською й заклав садибу, яку по смерті дружини назвав Надеждівкою (тепер там музей-заповідник “Хутір Надія”). 15 вересня 1907 року І. Карпенко-Карий помер у Берліні, куди він виїздив лікуватися. Похований на хуторі Надія.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.