Всі публікації щодо письменника:
Давня українська література
Оригінальна світська література

Довідник з української літератури

ПОЛІКАРП

ПОЛІКАРП (кінець XII — перша половина XIII ст.) — давньоукраїнський агіограф.

Один із авторів Києво-Печерського патерика. Був ченцем Києво-Печерської лаври, протягом певного часу — ігуменом у київському монастирі св. Косми й Даміяна. Мріяв про єпископську кафедру, в чому його підгримувала княгиня Верхуслава, дружина князя Ростислава Рюриковича, та її брат — князь Юрій Всеволодович. З проханням про підтримку Полікарп звернувся також до володимиро-суздальського єпископа Симона. Його лист — відповідь, до якої Симон додав ряд оповідей про життя печерських подвижників, став для Полікарпа поштовхом у написанні ряду оповідей про подвиги святих Києво-Печерської лаври. У своїх писаннях Полікарп, який мав безперечний літературний талант, спирався на широке коло історичних і літературних джерел, дбав про узгодження своїх оповідей з літописними звістками про історію монастиря.

Літ.: Махновець Л. Є. Давня українська література (XI — XVIII ст.) // Українські письменники: Біобібліогр словник. К., 1960. Т. 1; Возняк М. С. Історія української літератури: У 2 кн. Л., 1992. Кн. 1; Грушевський М. С. Історія української літератури: У 6 т. 9 кн. К., 1993. Т. 3.

О. ХоменкоНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.