Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Теорія літератури
Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік
Веснянки: Ой весна, весна — днем красна, Ой кувала зозуленька, А в кривого танця (на вибір)
Мета: з’ясувати особливості головних календарних обрядів українців весняного періоду; навчати учнів вдумливо і виразно читати пісні, пояснювати їх зміст; розвивати культуру зв’язного мовлення; послідовно висловлювати власні думки, почуття; виховувати любов та повагу до звичаїв і традицій рідного народу.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Засоби навчання: підручник; музичні обробки українських веснянок М. Лисенка (записи); аудіозапис композиції А. Вівальді «Пори року. Весна», веснянки «Ой весна, весна — днем красна»; репродукції картин С. Малярчука «Весна», А. Куїнджі «Рання весна», О. Саврасова «Граки прилетіли»; пам’ятка читання вірша (її зміст — у конспекті уроку); кошик, аркуші із запитаннями (їх зміст — у конспекті уроку); мультимедійні засоби.
Епіграф до уроку:
Ой виходьте, дівчата,
Та в цей вечір на вулицю
Весну красну стрічати,
Весну красну вітати.
Будем весну стрічати
Та віночки сплітати,
А віночки сплетемо,
Хороводом підемо.
Народна пісня
Перебіг уроку
І. Організаційний етап.
Інтерактивна вправа «Ланцюжок добрих побажань».
— Побажайте один одному успіхів і цікавих відкриттів на сьогоднішньому уроці.
II. Актуалізація опорних знань та суб’єктного досвіду учнів.
Бесіда.
У класі сформовано виставку репродукцій картин С. Малярчука «Весна», А. Куїнджі «Рання весна», О. Саврасова «Граки прилетіли».
Звучить аудіозапис композиції А. Вівачьді «Пори року. Весна».
— Чому, на вашу думку, народ склав так багато прислів’їв, приказок, загадок про весну?
— Чи знаєте ви їх? Наведіть приклади.
— Пригадайте відомі вам пісні про весну.
— Якою ви уявляєте весну? Яка в неї «вдача» ?
III. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
IV. Сприймання й усвідомлення учнями фактичного матеріалу, осмислення зв’язків і залежностей між елементами вивченого матеріалу.
Матеріал для вчителя.
Збереження культурного середовища — завдання не менш суттєве, ніж збереження навколишньої природи.
Фольклор — народна мудрість, де відбито світоглядні, етичні й естетичні погляди народу. Фольклор якнайтісніше пов’язаний з побутом.
Новий рік у давніх слов’ян починався не взимку, як тепер, а навесні. Коли починали танути сніги, люди виконували обряд проводів зими. Висловлюючи в піснях, танцях, іграх бадьорість, надії на краще, вони прагнули передати цей настрій самій природі й тим викликати буяння її сил, щоб вона змогла дати потрібну людям кількість плодів, приплід худоби. Забарилася весна, ніяк не може здолати люту зиму — потрібно їй допомогти, закликати піснями-веснянками, що теж належать до календарно-обрядової поезії.
Звучать музичні обробки веснянок М. Лисенка.
— Що можна побачити, а що — почути, слухаючи веснянки?
Матеріал спроектовано на дошку.
Веснянки — це пісні на честь приходу весни; календарно-обрядові пісні весняного циклу, які мають закличний характер і сприймаються як звертання до весни, до істот та речей, що асоціюються з нею.
Учні записують визначення в зошити.
Веснянки завжди сповнені світлих надій. Радісний настрій якнайкраще виражають пестливі слова, яких у веснянках особливо багато, а також поетичні звертання, вигуки, повтори.
Основні особливості веснянок:
✵ закличність;
✵ оспівування пробудженої природи;
✵ висловлювання надій на добрий урожай та приплід худоби;
✵ вираження радісного настрою.
Основні особливості веснянок учні записують у зошити.
Фізкультхвилинка.
Прослуховування аудіозапису пісні «Ой весна, весна — днем красна».
Матеріал для вчителя.
Тема: зображення того, як пробуджується природа; розповідь про буяння трав, сподівання на щедрий урожай; вираження радісного настрою з приводу настання весни.
Ідея: уславлення необхідності приходу весни, її очікування.
Основна думка: весна — щедра пора року, коли все воскресає; вона є символом сподівання на добробут.
Композиція: веснянка побудована у формі діалогу. Сформульовані запитання до весни, на які вона дає вичерпні відповіді.
Опрацювання веснянки за питаннями.
— У якій формі побудовано твір?
— Як ви розумієте звертання «Весна — днем красна» ?
— Прочитайте уривок пісні, де розповідається про дарунки, які принесла весна.
— Чи є у творі художні засоби?
— Випишіть пестливі слова. Поясніть їх роль.
— Визначте постійні епітети. Яку картину весни вони створюють?
— Відшукайте анафору, рефрен.
— Яка головна думка пісні?
— Доведіть, що «Ой весна, весна — днем красна» — веснянка.
Матеріал для вчителя.
Учитель зачитує епіграф до уроку.
Навесні, починаючи від Великодня, молодь грає в ігри, танцює, співає. У піснях весна завжди олюднена, як жива. Часто веснянки супроводжувалися обрядовими танцями: «Мак», «Перепілочка», «Подоляночка». Один з найпопулярніших — «Кривий танець», який трапляється разом з піснею у багатьох варіантах. У веснянці йдеться про традиційне змагання-«переспівування» між парубками й дівчатами. Дівчата підсміюються з парубочих «ножищ» та «постолищ» й хизуються своїми «маленькими ноженьками» в червоних чобітках із золотими підківками. Це, звичайно, поетичне перебільшення, осяяне радістю від настання весни.
Перед тим як «виводити» кривий танець, молодь забивала у землю три кілки, тоді бралася за руки й крутилася поміж тими кілками. Танцювальні рухи у танку часто нагадували нерегулярний і неоднаковий рух хмар на небі, а також різні елементи хліборобської праці.
Учитель нагадує учням, як потрібно читати вірш (матеріал спроектовано на дошку).
ПАМ’ЯТКА
читання вірша
1. Читаючи, думай, шукай головне.
2. Не поспішай, вдумайся в логіку і зміст того, що ти читаєш.
3. Де потрібно, змушуй працювати й уяву.
4. Не забувай про логічний наголос.
Робота з підручником.
Виразне читання веснянки «А в кривого танця».
Матеріал для вчителя.
Тема: відображення танцю, який символізує прихід довгоочікуваної весни, а значить — і зміни у природі та побуті.
Основна думка: співи й танки виражають нестримне бажання людей пришвидшити омріяний прихід красуні весни.
Бесіда за питаннями.
— Для чого «водять» кривий танець?
— Які настрої і почуття переважають у веснянці? Відповідь умотивуйте.
— Які художні засоби є в цій календарно-обрядовій поезії?
— Випишіть антоніми. Яка їх смислова роль?
— Чи простежується у вірші думка, що людина — частина природи, всесвіту?
— Назвіть зорові образи й опишіть картини, що постають у вашій уяві під час читання пісні.
V. Узагальнення і систематизація знань.
Прийом «Кошик».
Учитель кладе в кошик аркуші, на яких написано запитання. Кілька учнів по черзі витягують аркуші, зачитують запитання і дають на них відповіді.
— Які пісні називаємо веснянками?
— Перерахуй художні засоби, які найчастіше трапляються у веснянках.
— Яке значення мають веснянки? Чого вони навчають нас?
— Перерахуй основні особливості веснянок.
VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення».
— Сьогодні на уроці…
✵ я дізнав(-ла)ся про…
✵ найцікавішим для мене було…
✵ найбільше мене вразило…
— Хочу більше дізнатися про…
VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Обов’язкове: опрацювати теоретичний матеріал підручника, навчитися виразно читати веснянки.
— За бажанням: намалювати ілюстрації до веснянки, вивчити напам’ять одну з веснянок (на вибір).