ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008

Леся Українка. «Скрізь плач, і стогін, і ридання». Осуд поетесою своїх сучасників, які тужать над недолею рідного краю, але нічого не роблять для поліпшення його становища
Із нової української літератури

Всі публікації щодо:
Українка Леся

Н. І. Счастливцева

Мета: поглибити в учнів знання про погляди Лесі Українки на ставлення до своїх сучасників; учити виразно читати поезію, з’ясувати його ідейно-художню цінність; на прикладі життя письменниці виховувати в учнів працелюбність, відчуття краси художнього слова.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрет Лесі Українки, схема аналізу ліричного твору, книжка «правдива іскра Прометея» (літературно-критичні статті про Лесю Українку).

ХІД УРОКУ

I. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Оголошення теми й мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бліц-диктант «Хто вона? Різні запитання»

✵ Назвіть справжнє прізвище, ім’я, по батькові Лесі Українки.

✵ Назвіть першу надруковану збірку поезії Лесі Українки.

✵ Яку думу створила тринадцятирічна Леся Українка?

✵ Хто з українських композиторів поклав музику на слова цієї думи?

✵ Який підручник, написаний письменницею для її молодших сестер, був виданий після смерті поетеси для школи?

✵ Які іноземні мови знала Леся Українка?

✵ Назвіть кілька прозових творів Лесі Українки.

✵ Назва якої поезії Лесі Українки співпадає з назвою роману І. Тургенєва?

✵ Хто була мати Лариси Косач?

✵ Що спонукало Лесю написати свій перший вірш?

✵ Під впливом яких обставин формувався її світогляд?

2. Заслуховування учнівських відповідей

ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями нового матеріалу

1. Виразне читання поезії учнем-декламатором

2. Бесіда за питаннями

✵ Із поезією якого відомого письменника перегукується поезія? Доведіть.

✵ До кого звертається Леся Українка у своїй поезії?

✵ Чи закликає до чого? Обґрунтуйте свою відповідь, що цей заклик перегукується з нашим часом?

✵ Випишіть у тексті слова, що мають значення «крилатих висловів». Розкрийте їхній зміст.

✵ Які художні засоби допомагають авторці відтворити картини туги над важкою долею свого краю?

✵ Уявіть себе композитором. Яку мелодію створили б до цієї поезії? Чи схожою була б до гімну? Поясніть.

3. Поетична хвилинка

Виразне читання напам’ять учнем вірша «На роковини Шевченка».

4. Гра-дискусія «Творча лабораторія»

✵ Яке значення для національного відродження України, на думку поетеси, має творчість Т. Шевченка?

✵ Що треба робити для піднесення рідного краю? Як про це сказано у вірші?

✵ Як ви ставитеся до людей, які свій талант, одержаний від «національного древа», віддають на службу іншим народам задля вигоди?

5. Робота в групах

Ідейно-художній аналіз поезії «Крізь плач, і стогін, і ридання». М. Закріплення вивченого

Створіть міні-проект на тему «Вічні проблеми в творчості Лесі Українки» (на основі літературно-критичних статей, книги «Правдива іскра Прометея»)

Коментування «досліджених» висловів.

1. «...Від часу Шевченкового «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст сеї слабкої, хворої дівчини...» (І. Франко).

2. «Леся Українка, звичайно, навіть у хвилини найважчих роздумів, не змогла б визнати себе рабою. Полемічно спрямована проти українського лібералізму, її поезія природна, полемічна і в ставленні її до російських співців смутку та безсилля...» (О. І. Білецький).

3. «Спільність ідейного ґрунту, глибокий демократизм, нездоланна революційна пристрасть, непоборна віра в світле майбутнє, беззавітне служіння народові і народам міцно рівнять між собою велику нашу трійцю...» (М. Рильський).

4. «У нашій свідомості поетеса глибоко закорінена як людина прометеївського руху, речник інтернаціоналізму, примножувач духовного багатства українського народу на сьогоднішньому етапі його життя. Присутність її в пореволюційній історії нашого народу не ювілейна, а щоденна. Ім’я її благословляє нові пагони рясної крони радянської літератури» (Д. В. Павличко).

5. «...Звертаючись до образу Лесі Українки, до цього феномена людської стійкості, можемо бачити, якою силою може ставати в людині високість її помислів, значність життєвого ідеалу, безмір любові до свого народу» (Олесь Гончар).

6. «...Образ поета, нащадка Прометея, вимальовується в ліриці Лесі Українки в піднесеному романтичному ключі: Це пророк, трибун. Його життєве призначення — закликати до бою, запалювати серця уярмлених співвітчизників прагненням розірвати кайдани.» (П. К. Волинський).

V. Домашнє завдання

1. Повторити вивчене про засоби виразного читання.

2. Підготуватися до виразного читання напам’ять однієї з громадсько-політичної лірики В. Самійленка або Лесі Українки.

3. На вищий рівень. На основі вірша «Крізь плач, і стогін, і ридання» спростувати думку П. К. Волинського «Марно чекати, поки спадуть кайдани, треба змагатись за нове життя».







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit