Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Виразне читання поезії В. Самійленка та Лесі Українки
Із нової української літератури
Всі публікації щодо:
Самійленко Володимир
Українка Леся
Н. І. Счастливцева
Мета: формувати в учнів засобами виразного читання вміння відтворювати ідейний зміст поезій письменників; розвивати навики критичного ставлення до самооцінки та результатів роботи товаришів; виховувати наполегливість до праці, красу до образного слова, почуття поваги до митців.
Тип уроку: урок-конкурс.
Обладнання: картки оцінювання.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення теми й мети уроку
II. Вступне слово вчителя
Знаючи заздалегідь дату проведення конкурсу, ви прагнули прочитати якомога більше творів В. Самійленка або Лесі Українки, вибрати для аналізу найкращий із них. Самостійно заглиблюючись в ідейно-художню основу дібраної поезії, кожен мав підготувати виразне читання її, систематизувати свої читацькі враження та спостереження над текстом і поділитися ними з однокласниками. Тож із метою самовираження, висловлення своєї точки зору і водночас самовдосконалення оголошую конкурс виразного читання улюбленої поезії.
Маєте знати наступне. Щоб підготовка твору до виразного читання була успішною, повинні ясно уявити, з якою метою будете читати цей твір слухачам, тобто яке виконавське завдання передбачає необхідність з’ясувати: 1) що потрібно сповістити слухачам, які думки й почуття автора передати їм; 2) які роздуми й переживання викликати; 3) у чому переконати.
Добре усвідомивши виконавське завдання, ви легше зможете знайти потрібні інтонації, теми читання, жести, мімічні рухи. Ви краще зрозумієте, на які слова потрібно ставити логічний наголос, де зробити паузу.
ІІ. Робота за темою уроку
1. Індивідуальне опрацьовування інтонаційної партитури обраної поезії
2. «Захист» читання
Кожен на цьому уроці є «рецензентом»: заповнює картку-таблицю оцінювання.
№ з/п |
Прізвище, ім’я товариша |
Логічний наголос |
Темп |
Інтонація |
Пауза |
Рухи |
Знання поезії напам’ять |
Загальний бал |
3. Підбиття підсумків конкурсу. Оголошення переможця (переможців). Оцінювання
ІІІ. Закріплення. Бесіда
✵ Як ви розумієте поняття «виконавське завдання»?
✵ Що потрібно зробити, щоб його правильно визначити?
✵ Чому важливо правильно поставити виконавське завдання?
✵ Чи сподобався урок? Ваші побажання.
ІV. Домашнє завдання
1. З’ясуйте значення слів амбіція, імітувати, оптимізм, оратор. Поповніть записи «Своєї малої енциклопедії» (словничка нових термінів).
2. Прочитати І—ІІІ частини поеми «Давня казка» Лесі Українки.
3. На вищий рівень: скласти кросворд «Життєвий і творчий шлях Лесі Українки».