Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 9 клас. Плани-конспекти уроків для шкіл з російською мовою навчання - В. В. Паращич 2009
Розвиток поезії, драматургії, прози за часів виникнення нової української літератури (кінець XVIII - початок XIX ст.). (Огляд.)
Нова українська література (кінця XVIII - перших десятиліть XIX ст.)
Всі публікації щодо:
Теорія літератури
Тема. Розвиток поезії, драматургії, прози за часів виникнення нової української літератури (кінець XVIII — початок XIX ст.). (Огляд.)
Мета: ознайомити учнів з основними стилями, напрямами, родами й жанрами нової української літератури; допомогти усвідомити закономірності їх розвитку; розвивати й удосконалювати навички учнів виділять головне, при роботі з підручником, вміння складати опорні конспекти; виховувати почуття пошани до духовних надбань народу, естетичний смак.
Обладнання: узагальнюючі таблиці про роди і жанри літератури, портрети письменників, книжкова виставка.
Теорія літератури: роди, жанри, стилі, напрями літератури, класицизм, просвітительський реалізм, романтизм.
ХІД УРОКУ
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
Вступне слово вчителя.
Якщо звернутися до світової літератури, зокрема європейської, то відзначимо, що існують загальні тенденції розвитку мистецтва. Наприклад, Відродження, почавшись в Італії, обійшло Європу й завершилося в Іспанії, яскраві барокові тенденції виявилися в усіх країнах і в усіх жанрах, торкнулися навіть науки. Зі встановленням монархічної влади, абсолютизму розвивається класицизм. І тут українська література починає йти своїм шляхом. У ній ще живі традиції демократичного козацького ладу, монархізм неприйнятний. Вона орієнтується на народне життя, народну мову, обираючи для себе відповідні стилі й напрями, жанри літератури. Ось це ми й будемо обговорювати на сьогоднішньому уроці.
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
«Хвилинка мудрості».
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Бліц-турнір (усне фронтальне опитування).
— Назвіть найважливіші суспільно-історичні події кінця XVIII — початку ХІХ ст.
— Завдяки чому чи всупереч чому розвивалася українська культура?
— Які найважливіші події культурного життя того часу?
— Хто є зачинателем нової української літератури? Від чого починається відлік нової української літератури?
— Назвіть найвидатніших письменників цієї доби.
— Які основні теми творів даного періоду?
— Які смислові напрями розвивалися в новій українській літературі?
2. Проведення конкурсу.
(Проводиться конкурс на тему: «Найцікавіший факт культури, нової української літератури кінця XVІІІ — початку ХІХ ст.» (Учні повинні були підготуватися до конкурсу самостійно вдома.))
ІV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Самостійна робота з підручником, таблицями, довідниками.
(Здійснюється в парах.)
2. Складання узагальнюючої таблиці.
(Учні складають узагальнюючу таблицю про літературні напрями й стилі нової української літератури кінця XVІІІ — початку ХІХ ст. Див. с. 126.)
Класицизм |
Просвітительський реалізм |
Романтизм |
Сентименталізм |
Ознаки творів |
|||
— Абстрактність, умовність, схематизм зображеного, нетиповість, велика кількість мовних стилів, які не можна змішувати. — Прямолінійне розкриття характерів, різкий поділ на позитивних і негативних героїв. — Єдність місця, часу, дії |
— Віра в суспільний прогрес, культ розуму, науки, вимога свободи особистості, критика феодального режиму й церкви, гармонія особистого і суспільного виводилася не із системи економічних відносин, а з моральних переконань людини |
— Велика роль національно-історичної тематики. — Ідеалізація патріархальних відносин. — Герой живе в гармонії з природою і природнім життям. — Туга за минулою славою і волею, «світова туга» |
— Намагання показати особистість в рухах душі, думках, почуттях, прагненнях. — Культ природи. — Утвердження багатства духовного світу представників нижчих станів. — Чітка ієрархія морально-етичних цінностей. — Збереження класицистичної тенденції поділу героїв на позитивних і негативних |
Представлено в українській літературі |
|||
— «Шкільний» класицизм Києво-Могилянської колегії, орієнтований на античність. — Розвиток «низьких» жанрів, бурлеску. — Елементи в поемі І. Котляревського «Енеїда» (сцени з Низом та Евріалом). — Байки Сковороди, оповідання Г. Квітки-Основ’яненка з чітко вираженою мораллю. — Оди та ін. |
— Байки Є. Гребінки, П. Гулака-Артемовського, повісті Г. Квітки- Основ’яненка «Сердешна Оксана», «Конотопська відьма», «Козир-дівка», оповідання «Підбрехач», «Салдацький патрет»; побутова комедія «Сватання на Гончарівці» та ін. |
— Поеми Т. Шевченка «Іван Підкова», «Гамалія», «Тарасова ніч»; роман П. Куліша «Чорна рада»; повість «Маруся» Марка Вовчка; балади Т. Шевченка «Лілея», «Тополя», «Причинна». Вірші Т. Шевченка, М. Петренка, П. Куліша, С. Рудаковського, В. Забіли, І. Вагилевича та ін. |
— Повісті Г. Квітки-Основ’яненка «Маруся», «Козир-дівка», «Сердешна Оксана»; оповідання Л. Куліша «Орися»; оповідання Марка Вовчка; поезії Л. Боровиковського, М. Петренка, С. Климовського; п’єса І. Котляревського «Наталка Полтавка» |
3. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».
— У чому своєрідність розвитку нової української літератури?
Орієнтовні відповіді
— В українській літературі спостерігається об’єднання (синкретизм) напрямів і стилів у межах одного твору.
— Велика роль відводиться пошукам форм зображення національного життя.
— На перше місце виходять «низькі» жанри — бурлескна поема, байка, соціально-побутова драма, комедія, оповідання й повісті з народного життя, сатиричні вірші.
— З’являється новий герой — селянин.
— Багато творів мають фольклорну основу, фольклорні мотиви.
(Учні роблять записи в зошитах.)
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
Завдання учням.
✵ Наведіть приклади з нової української літератури відповідно до родів і жанрів.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
✵ Продовжити речення.
«Найцікавішим видом роботи на уроці був…»
«Мені запам’яталося…»
«Я зробив (зробила) висновок, що нова українська література…»
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вміти розповідати про стилі й напрями, своєрідність розвитку нової української літератури. Підготуватися до тематичної контрольної роботи.