Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 9 клас. Плани-конспекти уроків для шкіл з російською мовою навчання - В. В. Паращич 2009
Тематична контрольна робота. «Творчість Т. Г. Шевченка»
Літературний процес 40-60-х рр. XIX ст. Вступ
Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас
Тема. Тематична контрольна робота. «Творчість Т. Г. Шевченка»*.
Мета: актуалізувати й узагальнити, систематизувати знання учнів про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю й корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння аналізувати твори, грамотно висловлювати думки; виховувати кращі людські якості; активну громадянську позицію, почуття поваги до духовних надбань геніїв народу.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.
Теорія літератури: жанри літератури, тема, ідея, художні образи, засоби зображення комічного.
ХІД УРОКУ
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2. Виконання контрольної роботи.
Варіант I
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1. Встановіть відповідність між датами з визначенням творчих періодів у житті Т. Г. Шевченка.
А 1838-1843 |
1) період «трьох літ» |
Б 1843-1834 |
2) рання творчість |
В 1847-1857 |
3) поезія після заслання |
Г 1857-1861 |
4) невольнича поезія. |
2. Твір «Причинна» Т. Шевченка за жанром є:
А баладою в романтичному дусі;
Б соціально-побутовою поемою;
В ліричним пейзажним віршем;
Г драматичною поезією.
* Учитель також може використати видання: Паращич В. В. Українська література. 9 клас (для російських шкіл): Комплексний зошит для контролю знань. — Х. : Вид-во «Ранок», 2009.
3. Темою твору Т. Шевченка «Назар Стодоля» є:
А історія закоханих козака й дівчини;
Б історичне козацьке минуле та звичаї народу;
В показ соціальних суперечностей як перешкоди на шляху особистого щастя;
Г боротьба козаків за свою незалежність.
4. Підкресліть потрібні слова.
Шевченко не писав: драми, оди, комедії, поеми, повісті, казки, балади, послання, думки, притчі.
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1. Схарактеризуйте образ Ганни з поеми Т. Шевченка «Наймичка».
2. Назвіть сатиричні засоби, вжиті Т. Шевченком у поемі «Сон», наведіть приклади.
В и с о к и й р і в е н ь
(Повна, правильна, грамотна й цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
А З’ясуйте й запишіть у вигляді тез актуальність ідей, які порушив у поемі «Кавказ» Т. Г. Шевченко.
Б Напишіть твір «Життя Т. Г. Шевченка — подвиг».
Варіант II
П о ч а т к о в и й т а с е р е д н і й р і в н і
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1. Встановіть відповідність між датами й подіями в житті Т. Г. Шевченка.
А 1838 |
1) повернення із заслання |
Б 1840 |
2) арешт і заслання |
В 1847 |
3) викуп із кріпацтва |
Г 1857 |
4) перше видання «Кобзаря» |
2. Основна тематика ранньої творчості Т. Г. Шевченка:
А історичне минуле, сатира на царизм, самотність;
Б сирітство, соціальна нерівність, трагічна доля жінки- кріпачки;
В мрії про щасливе майбутнє народу;
Г гнівний виклик поневолювачам народу.
3. Твір Т. Г. Шевченка «Наймичка» за жанром:
А соціально-побутова поема;
Б романтична балада;
В соціально-побутова драма;
Г віршована проза.
4. Допишіть речення.
У поемі «Сон» Т. Шевченко використав такі засоби сатири, як…
Д о с т а т н і й р і в е н ь
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1. Схарактеризуйте образи Назара Стодолі й Хоми Кичатого — героїв твору Т. Шевченка «Назар Стодоля».
2. Визначте головну думку поеми Т. Шевченка «Кавказ» і з’ясуйте, якими засобами вона розкривається.
В и с о к и й р і в е н ь
(Повна, правильна, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань.
А З’ясуйте й запишіть у вигляді тез зміст духовного заповіту Т. Шевченка, висловленого поетом у посланні «І мертвим, і живим…».
Б Напишіть про свій улюблений твір Т. Г. Шевченка, зробивши його ідейно-художній аналіз.