ІГРИ В ПРИМІЩЕННІ


1. ХТО УВАЖНІШИЙ

2. „КАРЛИКИ” І „ВЕЛЕТНІ”

3. МЕТАЛЬНИКИ

4. ЗМАГАННЯ СПРИТНИХ

5. ПОЄДИНКИ

6. ВЕСЕЛІ СКАКАЛКИ

7. НАВКОЛО СТІЛЬЦІВ

8. ХТО ШВИДШИЙ

9. ЗАБАВНИЙ ХОКЕЙ

10. ШВИДКИЙ І СПРИТНИЙ

11. ПОНЕСИ М'ЯЧ

12. ЛОВИ — НЕ ЛОВИ

13. ЧОВНИК

14. ВІЗЬМИ БУЛАВУ

15. ШВИДКИЙ РАХУНОК

16. КУБИКИ І КЕГЛІ

17. КВАЧІ ПО КОЛУ

18. „ШИШКИ”, „ЖОЛУДІ”, „ГОРІХИ”

19. ЕСТАФЕТА З ОБРУЧЕМ

20. ДРУГИЙ ЗАЙВИЙ

21. М'ЯЧ ПО КРУГУ

22. „ПТАХИ” І „КЛІТКА”

23. ВИКЛИК НОМЕРІВ

24. ЕСТАФЕТА ПО КОЛУІгри на майданчиках, місцевості, воді проводять літом і, як правило, в гарну погоду. Тому, коли на вулиці негода, важливі рухомі ігри в приміщенні.

Для їх проведення використовують коридори, вестибулі шкіл, спортивні і актові зали, веранди, табірні клуби. Інвентар теж нескладний: кеглі, гімнастичні палиці, обручи, м'ячі, скакалки. Вік і число тих, що грають в кожній грі різні. Дівчатка можуть грати нарівні з хлопчиками.

Кожну гру перед початком необхідного пояснити і показати, як правильно виконувати те або інша (основне) дія. Потім сказати, кому і за що присуджується перемога.

Якщо умови знайомі учасникам, керівник може нагадати лише основні її правила. Головне його завдання — стежити за їх дотриманням. Якщо у організатора є помічники з самих хлоп'ят, то вони можуть проводити ігри з малюками. Але керівник завжди повинен бути присутнім, тому що можливі ситуації, які можуть бути дозволені лише авторитетом дорослого.

При підбитті підсумків відзначають уважних хлоп'ят, тих, хто не порушував правил, хто виявився сильнішим, швидшим, спритнішим, тобто переможцем.

Коли хлоп'ята познайомляться з великим числом ігор, можна провести „Веселі старти”, змагання між двома командами, встановивши таке правило — за перемогу гравці отримують 3 очки, за поразку — очко. Нічия приносить командам по 2 очки.

Можна скласти декілька комплексів, по 4—6 ігор в кожному, різноманітних за змістом. Підсумок „Веселих стартів” підводиться по загальній кількості набраних командами очок.